Super Bowl XX

Super Bowl XX oli 20. mängitud Super Bowl. Mäng toimus Louisiana Superdome'is 26. jaanuaril 1986. aastal. Mäng toimus 15-1 Chicago Bearsi (NFC) ja 11-5 New England Patriotsi (AFC) vahel. Mängu hümni esitas Wynton Marsalis ja poolaja show'd mängis Up With People. Bears võitis oma esimese Super Bowli 46-10, kuid ei läinud Valges Majas Space Shuttle Challengeri plahvatuse tõttu. 2010. aastal läksid Bears siiski Valgesse Majja, kuigi Walter Payton ja Dave Duerson ei osalenud oma surma tõttu.

Mäng

Mäng algas Bearsi jaoks kehvasti, kui Walter Payton kaotas palli ja New England sai palli kätte. Kicker Tony Franklin tegi seejärel Patriots'ile esimese skoori. Hiljem tegid Bears väravad, kui Kevin Butler lõi 2 väravaväravat ja seejärel Matt Suhey. 2. veerandil lõi Jim McMahon touchdowni ja seejärel lõi Butler veel ühe väravavärava. Seejärel tegid Bears kolmandal veerandil 3 touchdownit ja New England tegi lõpuks neljandal veerandil ühe touchdowni, kuid Patriots'i quarterback Steve Grogani sackiti end zone'is 2 punkti.

Kõige väärtuslikum mängija (MVP)

Super Bowli MVP oli Bearsi kaitsja Richard Dent, kellel oli 1,5 sakki - osa Bearsi 7 sakist, mis oli Super Bowli kõrgeim tulemus - ja 2 sunnitud fumblit.