2009-10 Chicago Blackhawksi hooaeg

Chicago Blackhawksi hooaeg 2009-10 oli meeskonna 83. hooaeg National Hockey League'is (NHL). Teist aastat järjest tegid Blackhawksid vabakutselisuse perioodil märkimisväärse tehingu, sõlmides ründaja Marian Hossa'ga frantsiisi ajaloo suurima lepingu. Blackhawks püüdis parandada oma edu hooajal 2008-09, mil nad jõudsid Lääne konverentsi finaali. Ootused noorele meeskonnale olid äärmiselt kõrged, Sports Illustrated ennustas neile Stanley Cupi võitmist. 9. juunil 2010 alistas Blackhawks 2010. aasta Stanley Cupi finaalis Philadelphia Flyersi 4:2, mis andis organisatsioonile esimese NHL-i meistritiitli pärast 1961. aastat ja neljanda üldvõidu.

79

GP - Mängitud mängud W - Võidud L - Kaotused OTL - OT/Shootout kaotused GF - Väravad GA - Väravad vastu PTS - Punktid*
- Divisjoni liider x - Playoffi koht y - Playoffi koht z - Konverentsi koht p - Presidents' Trophy e - Playoffi konkurentsist välja langenud

Playoffs

2009-10 NHL-i läänekonverentsi veerandfinaalid - (2) Chicago Blackhawks vs (7) Nashville Predators

Blackhawks võidab seeria 4 - 2

2009-10 NHL Lääne-Konverentsi poolfinaalid - (2) Chicago Blackhawks vs (3) Vancouver Canucks

5 - 1

2009-10 NHL-i läänekonverentsi finaalid - (1) San Jose Sharks vs (2) Chicago Blackhawks

Blackhawks võidab seeria 4 - 0

2009-10 NHL Stanley Cupi finaalid - (E7) Philadelphia Flyers vs (W2) Chicago Blackhawks

Küsimused ja vastused

K: Milline oli Chicago Blackhawksi 2009-10 hooaeg?

V: Chicago Blackhawksi hooaeg 2009-10 oli meeskonna 83. hooaeg National Hockey League'is (NHL).

K: Kellega sõlmis Blackhawks vabaagentuuriperioodil lepingu?

V: Blackhawks sõlmis vabakutselisuse perioodil frantsiisi ajaloo suurima lepingu ründaja Marian Hossa'ga.

K: Milline oli meeskonna edu hooajal 2008-09?

V: Meeskond jõudis hooajal 2008-09 lääne konverentsi finaali.

K: Millised olid Blackhawksi ootused hooajaks 2009-10?

V: Ootused olid noorele meeskonnale äärmiselt kõrged, sest Sports Illustrated ennustas neile Stanley Cupi võitmist.

K: Keda Blackhawks 2010. aasta Stanley Cupi finaalis alistas?

V: Blackhawks alistas 2010. aasta Stanley Cupi finaalis Philadelphia Flyersi.

K: Mitu mängu võitis Blackhawks 2010. aasta Stanley Cupi finaalis?

V: Blackhawks võitis 2010. aasta Stanley Cupi finaalis Philadelphia Flyersi vastu 4:2.

K: Mitu NHL-i meistritiitlit on Blackhawksil pärast 2010. aasta Stanley Cupi finaali võitmist?

V: Organisatsioon võitis pärast 2010. aasta Stanley Cupi finaali võitmist oma neljanda üldvõidu ja esimese NHL-i meistritiitli alates 1961. aastast.