Jun Mizutani

Jun Mizutani (jaapani: 军谜语/ 他你Mizutani Jun; sündinud 9. juunil 1989 Iwata, Shizuoka) on Jaapani lauatennisist. 2016. aasta olümpiamängudel Rio de Janeiros võitis ta üksikmängus pronksi ja meeskonnaga hõbeda. Alates 2017. aastast peetakse teda Jaapani parimaks meeslauatennisistiks. Mizutani on võitnud neli korda MM-il 4. koha, Mizutani. Ta on vasakukäeline ja mängib alates hooajast 2017/2018 Venemaal klubis Fakel Gazprom Orenburg.

Karjäär

2004. aastal mängis Mizutani oma esimese mängu riikide vahel. Noorte maailmameistrivõistlustel võitis ta paarismängus kuldmedali, kuid kaotas üksikmängus 16. voorus. Poolas toimunud noorte maailmameistrivõistlustel jõudis Mizutani vaid veerandfinaali, kus ta kaotas Maharu Yoshimurale. 2005. aastal mängis Mizutani oma esimestel täiskasvanute maailmameistrivõistlustel, kuid medalit ta siis ei võitnud. Ta jõudis üksikmängus 32. vooru. Kuigi see ei olnud võit, tõstis see tema maailma edetabelit 800-lt 720-le (parimatel mängijatel on kõige madalamad numbrid). Sel aastal suutis ta võita juunioride maailmameistrivõistluse. Noorte-WTTC-l 2005. aastal võitis ta hõbemedali, alistades Chen Qi. Tema võistkond võitis kulla ja pronksi paarismängus. Oma esimestel Pro Touri turniiridel jõudis ta 32. vooru. Aasia meistrivõistlustel mängis ta hästi. Kuigi ta ei võitnud ühtegi medalit, tõusis tema koht 600-lt 520-le. 2006. aastal mängis Mizutani Bremenis WTTTC 2006 turniiril, kus ta saavutas Jaapani meeskonnaga 14. koha. Mõnel Pro Touri võistlusel jõudis ta sel aastal veerandfinaali.

2007. aastal osales ta WTTC-l, ta jõudis taas üksikmängus 32. vooru. Paarismängus jõudis ta veerandfinaali, püstitades uue rekordi. Aasia meistrivõistlustel võitis ta oma meeskonnaga hõbeda. Paarismängus võitis ta pronksi ja üksikmängus jõudis 16. vooru. Aasia karikavõistlustel võitis ta pronksi. 2008. aastal võitis ta oma meeskonnaga esimest korda pronksi. Taiwan Openil võitis ta pronksi. Aasia karikavõistlustel mängis Mizutani edukalt ja saavutas 4. koha.

2009. aastal mängis Mizutani Linzis toimuval võistkondlikul maailmameistrivõistlusel, kus Jaapani meeskond saavutas 5. koha. Maailmameistrivõistlustel oli Mizutani nomineeritud esimesena. Ta saavutas 9.-12. koha.

2009. aasta maailmameistrivõistlustel Jaapanis Yokohamas võitis ta paarismängus pronksi. Üksik- ja segakategoorias jõudis ta 16. vooru. Samal aastal võitis ta oma esimesed medalid Pro Touril: Korea Openil kuld, Japan Openil pronks ja Qatar Openil hõbe. Sel aastal jõudis ta 50. kohale.

2010. aastal mängis ta oma teisel maailmameistrivõistlusel, kus ta jõudis poolfinaali. Ta mängis Zhang Jike'i vastu, kus ta kaotas pärast 3:1 eduseisu vaid napilt 3:4. Kolmanda koha mängus kaotas ta Timo Bollile. Ta lõpetas karika 4. kohaga. WTTC-l saavutas Mizutani oma meeskonnaga taas 3. koha. Pro Touri suurfinaalturniiril võitis ta oma esimese kuldmedali. Jaapani, Hiina ja Korea Openil võitis ta iga kord kulla. Aasia mängudel võitis ta 3. koha.

2011. aastal võitis ta taas MM-il 4. koha, kaotades Timo Bollile. WTTC-l ei saanud ta medalit, kuid saavutas oma parima koha WTTC-l, veerandfinaali. Sel aastal jõudis ta Pro Touri suurfinaalturniiril vaid 16. vooru. Sel aastal tuli ta maailma edetabelis 20. kohale.

2012. aastal nimetati ta Jaapanit esindama olümpiamängudele, kus ta jõudis meeskonnaga veerandfinaali, üksikmängus jäi ta pärast kaotust Wang Haole 16 parema hulka. Meeskonnaga võitis ta Aasia meistrivõistlustel taas hõbeda. Üksikmängus jõudis ta veerandfinaali. WTTTC-l võitis ta pronksi.

2013. aastal kaotas Mizutani 1. voorus. Paarismängus võitis ta pronksi. Meeskonna maailmameistrivõistlustel võitis Jaapani meeskond pronksi. Aasia meistrivõistlustel võitis ta meeskonnaga hõbeda. Üksikmängus jõudis ta veerandfinaali.

2014. aastal võitis Mizutani teist korda kulla Pro Tour Grand Finalsil, kui ta võitis finaalis Dimitrij Ovtšarovi. Meeskonnaga võitis ta oma kolmanda pronksi. German Openil kaotas Mizutani Dimitrij Ovtcharovile. Aasia karikavõistlustel saavutas ta 3. koha.

2015. aastal kandideeris ta WTTC-sse, kus ta jõudis teist korda veerandfinaali. Seal kaotas ta Zhang Jike'ile, kes võitis seejärel pronksi. Mizutani saavutas teist korda Aasia karikavõistlustel 3. koha. Maailmameistrivõistlustel saavutas ta neljandat korda neljanda koha. Sel aastal oli ta maailma edetabelis 9. kohal.

2016. aastal võitis ta WTTTC-l hõbeda. Finaalis kaotati Hiinale. Sel aastal ei osalenud ta MM-il, kuid võitis kulla Poola, Sloveenia ja Kuveidi Openil. Mizutani mängis väga hästi ka 2016. aasta olümpiamängudel. Ta võitis üksikmängus pronksi ja meeskonnaga hõbeda. Selle tulemuse tõttu jõudis ta maailma edetabelis 5. kohale.

2017. aasta Aasia karikavõistlustel Dubais saavutas ta 5. koha. Maailmameistrivõistlustel kaotas ta veerandfinaalis. WTTC-l kaotas ta. Seekord Tomokazu Harimtole. Paarismängus võitis ta taas pronksi.

2018. aastal kaotas Jaapani meeskond WTTC-l veerandfinaalis Rootsile, kuid Mizutani võitis Japan Openil pronksi. Alates hooajast 2017/2018 mängib ta Venemaa klubis Fakel Gazprom Orenburg.